Joomla шаблоны бесплатно http://joomla3x.ru
Хто ці люди та які завдання виконують. Які знання та риси для них згодяться?

Вони роблять наше місто красивішим, заквітчаним, зеленішим. Від їхніх умінь та працьовитих рук залежить чи будуть клумби, газони, кущі та дерева доглянутими. Є така професія – квітникар-озеленювач. Ці люди створюють красивий інтер’єр вулиці, бульвару, присадибної території, парку. Без них місто би поросло бур’янами, а клумби перетворилися на занедбані ділянки.

Сьогодні журналіст «Погляду» знайомився із працівниками сфери квітникарства у Чернівецькому міському тресті зеленого господарства.

За словами директора Тресту зеленого господарства Олександра Брязкала, оскільки на території міста потрібно постійно доглядати за зеленими насадженнями, люди цієї професії завжди затребувані у Чернівцях. Їхнє завдання полягає у висадці квітів, дерев, кущів у весняно-осінній період. Також – догляд клумб, газонів, зелених насаджень на вулицях міста тощо.

Вимоги до кандидата у квітникарі:

  •  любити природу;
  •  знати особливості вирощення рослин;
  •  бути працьовитим, порядним;
  •  дотримуватися графіка роботи.

- У Чернівцях є проблема, що вік дерев великий, вони часто обсихають через це, а ще їм «допомагають» сохнути та гинути часто мешканці, - каже О. Брязкало. – Нові, які висадимо, важко приймаються. Але буває, навіть річні деревця, які добре прижилися, нищать. А ще є такі чернівчани, які поливають деревця хімічними розчинами, аби вони висохли, щоб не закривали їхні торгові точки. А ще у практиці квітникарів, бували такі випадки, коли власники магазинів погрожували працівникам тресту, аби ті не висаджували дерева.

Незважаючи на різні перешкоди, працівники тресту справно виконують свою роботу і намагаються зробити наше місто красивішим, зеленішим.

Не так давно у Чернівцях квітникарі практикують вертикальне озеленення. Квіти висаджують у термочашах. Нині таке можна побачити на вулиці О. Кобилянської. Наступного року планують озеленити кільце на проспекті Незалежності біля «Туриста». Тут планують встановити арки, а також квіти у термочашах.

У такий ж спосіб хочуть прикрасити вулицю, де немає дерев. Зокрема ділянка на Головній від ратуші до Героїв Майдану. Тут на стовпах встановлять квіти у термочашах.

 

Мозаїки з квітів у формі вишиванки

На міських клумбах часто можна побачити досить цікаві оформлення. Із квітів складають мозаїки: «змійки», «вишиванку» тощо. Працює над цим на підприємстві інженер із озеленення. Так міські клумби перетворюються на витвори мистецтва.

Та щоб місто постійно розвивалося у сфері озеленення та квітникарства, потрібні молоді креативні фахівці. Трест зеленого господарства запрошує на роботу нових фахівців. Нещодавно уклали угоду зі Сторожинецьким лісотехнічним технікумом, запрошують випускників на роботу. Щоправда, кажуть, молодь не хоче йти працювати на комунальне підприємство. Не влаштовує рівень зарплат. 

Авторизація